Sprawy bieżące osiedla / wrzesień 2022

Drodzy Mieszkańcy osiedla Tęcza,

Niniejszym spieszymy Państwa poinformować o stanie naszej wiedzy o sprawach pilnych do załatwienia na naszym osiedlu.

Na pierwszy plan wysunął się stan techniczny naszej osiedlowej stróżówki. Jej urągający zasadom BHP jak i estetyce stan, wymusił na nas Radzie Nieruchomości podjęcie decyzji o jak najszybszym przywróceniu tego miejsca pracy do prawidłowego stanu technicznego. Decyzja podyktowana jest przepisami Kodeksu Cywilnego oraz Kodeksu Pracy, które to stanowią o zapewnieniu przez pracodawcę miejsca pracy w należytym stanie.

Wspomnieć należy również fakt, gwałtownie zmieniającej się aury w związku z czym prace remontowe mogłyby napotkać dodatkowe problemy w przypadku odwlekania podjęcia tej decyzji. Udało się znaleźć ekipę, która szybko upora się z problemem. Na czas remontu zostanie postawiona budka dla panów z ochrony aby ich praca mogla być kontynuowana jak dotychczas.

Co poza tym…

Oczywiście separatory – Zarządca Ankra przedstawił nam ofertę firmy wykonującej takie prace. Ustalamy ostateczny termin realizacji.

Palącym jest też temat stanu technicznego naszych szlabanów. Obecnie mamy możliwość ich rewitalizacji i dokonania drobnych technicznych korekt aby ich działanie nie stwarzało problemu. Pozostaje tylko ustalenie terminu na wykonanie tych prac.

Monitoring – temat nierozerwalny ze stanem technicznym stróżówki. Wymaga gruntownego przeglądu oraz uporządkowania instalacji. Szukamy wykonawcy i rozwiązań.

Piloty – Chcemy nawiązać współpracę z osobą która ten system stworzyła.

Zieleń i utrzymanie czystości – jesteśmy przed rozmowami w tych sprawach

I oczywiście temat budzący dużo emocji – rozliczenia. Jako Rada działamy na tyle krótko, że nie jest możliwe tak szybkie zapoznanie się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi różnego typu rozliczeń. Szczególnym utrudnieniem jest niestety fakt, iż nasi poprzednicy w dalszym ciągu nie przedstawili nam sprawozdania za okres ostatnich dwóch lat. Bardzo to spowalnia naszą pracę i powoduje zrozumiałe zniecierpliwienie niektórych z mieszkańców. Oczekujemy, że wg. ustaleń z przedstawicielem poprzedniej Rady owo sprawozdanie w końcu otrzymamy i posłuży nam ono jako jeden z punktów wyjścia do stworzenia i przedstawienia Państwu nowego budżetu na 2023 rok.

Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami poprzez email lub formularz, jak również do kontaktu osobistego.

Poniżej znajdziecie Państwo wybrane zdjęcia z dokumentacji zdjęciowej jaką zrobiliśmy przed rozpoczęciem prac w stróżówce:

Data aktualizacji wpisu:
Czas czytania:
3 min