Wezwanie do usunięcia pozostawionych przedmiotów przy kontenerach

Szanowni mieszkańcy,

każdy z mieszkańców naszego osiedla jest odpowiedzialny za stosowanie się do zasad segregacji odpadów. Nie ma z tym dyskusji. Wyrzucanie przedmiotów, które nie kwalifikują się pod żadną kategorię odpadów segregowanych to postępowanie egoistyczne i jest przejawem  braku wyobraźni oraz braku szacunku dla wszystkich współwłaścicieli i mieszkańców.

Dlaczego mowa o wyobraźni ? 

Delikwent, który pozostawia przedmiot nijak nie dający się zmieścić w domowym koszu na śmieci, nie wyobraża sobie jaki wywoła tym faktem, delikatnie mówiąc, niesmak u innych. Nie wyobraża sobie również jaką drogę taki przedmiot musi przejść zanim trafi na właściwy skład odpadów, który przecież właśnie po to jest. Nie wyobraża sobie kto ma się tym zająć. Nie wyobraża sobie, że może zostać zwrócona mu uwaga ponieważ jest anonimowy. 

Smutna konkluzja jest taka, że to przede wszystkim brak kultury osobistej delikwenta pozwala kolejny raz na takie postępowanie. Brak monitoringu nie jest przyczyną.

W imieniu wszystkich współwłaścicieli wzywamy osoby, które pozostawiły przedmioty widoczne na zdjęciach, do natychmiastowego usunięcia i wywiezienia we własnym zakresie do:

Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

ul. Brukowa 2A, 05-092 Łomianki

tel. 666-834-546

Godziny pracy GPSZOK:

Poniedziałek     7.00 – 18.00

Wtorek              7.00 – 14.00

Środa                7.00 – 18.00

Czwartek          7.00 – 14.00

Piątek                7.00 – 14.00

Sobota               8.00 – 13.00

Niedziela         NIECZYNNE

Propozycja rozwiązania tego problemu jest następująca:

Osoby starsze i wszyscy z Państwa, którzy mogą mieć uzasadniony kłopot z oddaniem/odwiezieniem przedmiotów, które nie kwalifikują się pod żadną kategorię odpadów segregowanych, prosimy o powstrzymanie się od ich pozostawienia na terenie osiedla i o skontaktowanie się z Radą Nieruchomości celem ustalenia możliwości pozbycia się ich.

Na terenie osiedla w tym również przy osiedlowych kontenerach nie składujemy żadnych rzeczy.

Data aktualizacji wpisu:
Czas czytania:
2 min